-
Your shopping cart is empty!
ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ
| Γρήγορα Χαρακτηριστικά | |
| NFC | Ναι |
| Διαγώνιος Οθόνης (Ίντσες) | 6.6" |
| Δίκτυο Σύνδεσης | 5G |
| Μέγεθος Μνήμης (RAM) | 8 GB |
| Πυρήνες Επεξεργαστή | 8 |
| Τύπος Οθόνης | Super AMOLED |
| Χρώμα | Μπλε |
Android Smartphone SAMSUNG Galaxy A55 5G 8/128G BAwesone Iceblue
- Εξαντλημένο
- Κωδικός Προϊόντος: 016409
Με νέες φωτογραφικές δυνατότητες εμπνευσμένες από τις καινοτομίες της ναυαρχίδας των Galaxy, εκπληκτική οθόνη sAMOLED 120Hz με Vision Booster και για πρώτη φορά Samsung Knox Vault.
Είσαι Επαγγελματίας;
Επωφελήσου απο το Άρθρο 45 (πρώην 39α) και απόκτησε Χωρίς ΦΠΑ:
Διαβάστε εδώ
Καταχώρησε το ΑΦΜ σου και μάθε Άμεσα αν δικαιούσαι Απαλλαγή ΦΠΑ
| Γρήγορα Χαρακτηριστικά | |
| NFC | Ναι |
| Διαγώνιος Οθόνης (Ίντσες) | 6.6" |
| Δίκτυο Σύνδεσης | 5G |
| Μέγεθος Μνήμης (RAM) | 8 GB |
| Πυρήνες Επεξεργαστή | 8 |
| Τύπος Οθόνης | Super AMOLED |
| Χρώμα | Μπλε |
Samsung Galaxy A55 5G 8/128GB Κινητό Smartphone Iceblue
Με νέες φωτογραφικές δυνατότητες εμπνευσμένες από τις καινοτομίες της ναυαρχίδας των Galaxy, εκπληκτική οθόνη sAMOLED 120Hz με Vision Booster και για πρώτη φορά Samsung Knox Vault.
Εμβληματικός σχεδιασμός με κομψό φινίρισμα
Με τριπλό σύστημα κάμερας, πλάτη από κρύσταλλο Corning® Gorilla® Glass Victus®+ για να μην αγχώνεσαι για τα καθημερινά χτυπήματα και γρατσουνιές, καθώς και επίπεδο πλαίσιο με βουρτσισμένες μεταλλικές άκρες για βέλτιστο κράτημα, το Galaxy A55 5G ξεχωρίζει για τον σχεδιασμό του και μαγνητίζει τα βλέμματα. Απλά, ένα μικρό θαύμα σε τέσσερα ποπ χρώματα!Καταπληκτικές λήψεις, ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό
Κατάγραψε ακόμα και τις πιο μικρές λεπτομέρειες, για να απαθανατίσεις όλες τις στιγμές που θέλετε να μοιραστείς: ο κύριος αισθητήρας 50MP σού επιτρέπει να επωφεληθείς από τα μεγάλα pixel για να τραβήξεις περισσότερο φως — άρα και πιο λεπτομερείς λήψεις με ζωντανά χρώματα. Η μπροστινή κάμερα των 32MP σού επιτρέπει να τραβάς εντυπωσιακές selfies, με την επιλογή ζεστών ή φυσικών τόνων. Χρησιμοποίησε τη Λειτουργία Πορτραίτου για εκπληκτικές φωτογραφίες με καθαρό bokeh και θάμπωμα φόντου.
Πιο σταθερό, γεμάτο λεπτομέρεια και χρώματα βίντεο
Αποτύπωσε τον κόσμο σε Super HDR με μοναδικά βίντεο σε όλες τις συνθήκες φωτισμού. Απόλαυσε υπέροχα χρώματα και αντιθέσεις, βιντεογραφώντας με ακρίβεια και εξαιρετική ευκρίνεια χάρη στη σταθεροποίηση OIS (Optical Image Stabilization) και VDIS (Video Digital Image Stabilization) σε ανάλυση 4K.Αναβαθμισμένος επεξεργαστής
Εκμεταλλεύσου πλήρως τη δύναμη του αναβαθμισμένου οκταπύρηνου επεξεργαστή και κάνε… ταχυδακτυλουργίες ανάμεσα σε δραστηριότητες χωρίς προβλήματα: gaming, streaming και πολλά άλλα. Προχώρησε ακόμη περισσότερο με τη συνδεσιμότητα 5G και τις επιλογές εσωτερικού χώρου αποθήκευσης 128GB ή 256GB, με δυνατότητα επέκτασης έως 1TB μέσω κάρτας microSD (πωλείται χωριστά). Η βελτιωμένη GPU, η NPU και το ενσωματωμένο σύστημα ψύξης είναι επίσης εκεί για να σου προσφέρουν μια βέλτιστη εμπειρία χρήσης.
Οθόνη που σε… ταξιδεύει!
Βίωσε μία μαγευτική εμπειρία με την Super AMOLED FHD+ οθόνη 6,6" του Galaxy A55 5G. Η λειτουργία Vision Booster αναδεικνύει κάθε λεπτομέρεια, ακόμα και κάτω από το έντονο ηλιακό φως. Απολαύστε μια φωτεινή οθόνη με μέγιστη φωτεινότητα στα 1.000 nits και ρυθμό ανανέωσης 120Hz για μια ομαλή εμπειρία. Παράλληλα, η οθόνη του Galaxy A55 5G έχει λάβει πιστοποίηση Eye Care από την SGS, λόγω της ικανότητάς της να μειώνει τις βλαβερές συνέπειες του μπλε φωτός.Ισχύς για περισσότερο από 2 ημέρες
Ζήσε κάθε… περιπέτεια στο έπακρο με την μπαταρία των 5.000 mAh (τυπ.), η οποία σου προσφέρει έως και 2 ημέρες αυτονομίας! Και όταν χρειάζεσαι ενέργεια, η εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση των 25W είναι εκεί για να την επαναφέρει στη δράση «εν ριπή οφθαλμού» (ο μετασχηματιστής γρήγορης φόρτισης (25W) πωλείται χωριστά).
Η ασφάλεια πάνω από όλα!
Η Samsung φέρνει για πρώτη φορά στους χρήστες της σειράς Galaxy A ένα από τα πιο καινοτόμα χαρακτηριστικά ασφαλείας της ναυαρχίδας της, το Samsung Knox Vault. Με πιστοποίηση EAL5+ και ως μία λύση που βασίζεται στο hardware — όντας ανθεκτική ενάντια στις παραποιήσεις, το εν λόγω χαρακτηριστικό προσφέρει ολοκληρωμένη προστασία από επιθέσεις τόσο σε υλικό όσο και σε λογισμικό — δημιουργεί ένα ασφαλές περιβάλλον που είναι φυσικά απομονωμένο από τον κύριο επεξεργαστή και τη μνήμη του συστήματος.Γενικά χαρακτηριστικά
| Dual SIM | Ναι |
| Ανάλυση | 1080 x 2340 |
| Βάρος (σε kg) | 0.215 |
| Διαστάσεις (ΥxΠxΒ mm) | 161.1 x 77.4 x 8.2 |
| Εγγύηση Προμηθευτή | 2 έτη |
| Επεξεργαστής | Samsung Exynos 1480 |
| Εσωτερική Μνήμη | 128 GB |
| Λειτουργικό Σύστημα | Android 14 |
| Μπαταρία | 5000mAh |
| Μπροστινή Κάμερα (Mpixels) | 32 MP |
| Πίσω Κάμερα (Mpixels) | Triple 50MP & 12MP & 5MP |
| Τύπος Κάρτας SIM | Nano Sim |
| NFC | Ναι |
| Διαγώνιος Οθόνης (Ίντσες) | 6.6" |
| Δίκτυο Σύνδεσης | 5G |
| Μέγεθος Μνήμης (RAM) | 8 GB |
| Πυρήνες Επεξεργαστή | 8 |
| Τύπος Οθόνης | Super AMOLED |
| Χρώμα | Μπλε |