-
Your shopping cart is empty!
Νεο
F
| Γρήγορα Χαρακτηριστικά | |
| Gaming TV | Ναι |
| Smart Λειτουργικό | TIZEN |
| Ανάλυση Οθόνης | Ultra HD 4K |
| Διαγώνιος Οθόνης (Ίντσες) | 55" |
| Ενεργειακή Κλάση | F |
| Κατανάλωση (Watt) | 75 |
| Τεχνολογία Panel | OLED |
Τηλεόραση SAMSUNG QE55S85H 55" OLED 4K Vision AI Smart TV
- Κατόπιν Παραγγελίας
- Κωδικός Προϊόντος: 020476
1.799,00€
| Γρήγορα Χαρακτηριστικά | |
| Gaming TV | Ναι |
| Smart Λειτουργικό | TIZEN |
| Ανάλυση Οθόνης | Ultra HD 4K |
| Διαγώνιος Οθόνης (Ίντσες) | 55" |
| Ενεργειακή Κλάση | F |
| Κατανάλωση (Watt) | 75 |
| Τεχνολογία Panel | OLED |
Επεξεργαστής NQ4 AI Gen3
Με 128 νευρωνικά δίκτυα AI, ο επεξεργαστής NQ4 AI Gen3 σου ενισχύει εικόνα και ήχο. Σου προσφέρει εμπειρία 4K κατά την αναπαραγωγή περιεχομένου, όπως streaming, βιντεοπαιχνίδια και ζωντανές μεταδόσεις, για πιο καθαρή, ζωντανή και απολαυστική θέαση.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
4K AI Upscaling Pro
Παρακολούθησε το αγαπημένο σου περιεχόμενο με έντονες λεπτομέρειες. Ο επεξεργαστής AI αναβαθμίζει το περιεχόμενο σε ανάλυση έως 4K, με 128 νευρωνικά δίκτυα AI, διατηρώντας την ποιότητα εικόνας καθαρή και ευκρινή (η εμπειρία προβολής ενδέχεται να διαφέρει ανάλογα με τους τύπους και τη μορφή του περιεχομένου, το upscaling δεν ισχύει για σύνδεση PC και σε λειτουργία Game Mode).
Νιώσε τον παλμό του γηπέδου. AI Football Mode
Με τη λειτουργία AI Football μπορείς να παρακολουθείς ποδόσφαιρο με ρυθμίσεις εικόνας και ήχου σχεδιασμένες ειδικά για το άθλημα. Η βελτιστοποίηση με AI σου προσφέρει πλούσια χρώματα, δυναμική αντίθεση και πεντακάθαρο σχολιασμό, ώστε να παρακολουθείς κάθε πάσα του αγώνα και να πανηγυρίζεις με καθαρότητα επαγγελματικού επιπέδου.
OLED HDR
Λειτουργώντας με αυτοφωτιζόμενα pixels, η OLED HDR σου προσφέρει μια όμορφα φωτεινή οθόνη με βελτιωμένη αντίθεση, αναδεικνύοντας τις κρυφές λεπτομέρειες και προσφέροντάς σου πιο ζωντανή και ρεαλιστική εμπειρία θέασης.
Active Voice Amplifier Pro
Απολαύστε καθαρό διάλογο, ακόμη και σε θορυβώδες περιβάλλον. Το Active Voice Amplifier Pro χρησιμοποιεί AI για να απομονώνει τη φωνή από τους ήχους του χώρου και τον θόρυβο στο περιεχόμενο και στη συνέχεια βελτιστοποιεί την ομιλία, ώστε οι συνομιλίες να παραμένουν καθαρές και εύκολες στην παρακολούθηση.
Motion Xcelerator 120Hz | Απόλαυσε ομαλή κίνηση στα παιχνίδια, έως 120Hz
Απόλαυσε τα αγαπημένα σου παιχνίδια χωρίς καθυστέρηση ή θολή εικόνα: η τεχνολογία δυναμικής ανανέωσης της Samsung εξασφαλίζει ομαλή κίνηση και απόδοση σε παιχνίδια VRR, σε έως 4K 120Hz (το 4K 120Hz είναι διαθέσιμο μόνο σε παιχνίδια PC που υποστηρίζουν τις αντίστοιχες προδιαγραφές, απαιτείται διακριτή κάρτα γραφικών).
Ultimate Gaming Pack
Απόλαυσε την εμπειρία gaming με το Ultimate Gaming Pack. Με Motion Xcelerator 165Hz, NVIDIA G‑SYNC και AMD FreeSync Premium Pro, η οθόνη σου υποστηρίζει εξαιρετικά ομαλή κίνηση, χαμηλό latency και άμεση απόκριση σε πραγματικό χρόνο.
* Η εμπειρία θέασης ενδέχεται να διαφέρει ανάλογα με το περιεχόμενο, την κάρτα γραφικών και την ταχύτητα σύνδεσης δικτύου, καθώς και τα επίπεδα ping κατά το cloud gaming. Η συμβατότητα με NVIDIA G‑SYNC απαιτεί σύνδεση με συμβατή κάρτα γραφικών NVIDIA και ενδέχεται να απαιτεί ενεργοποίηση των ρυθμίσεων VRR τόσο στην τηλεόραση όσο και στο driver της GPU. Η απόδοση ενδέχεται να διαφέρει ανάλογα με τη διαμόρφωση του συστήματος.
OTS+ και Dolby Atmos®
Βυθίσου στη δράση. Με ηχεία 4.2.2 καναλιών, η τηλεόραση αναπαράγει ισχυρό ήχο σε όλη την οθόνη. Το Object Tracking Sound+ επιτρέπει στον ήχο να κινείται μαζί με τα αντικείμενα στην οθόνη, προσαρμόζοντας τον surround ήχο με ρεαλιστικά αποτελέσματα. Επίσης, τα ηχεία ανοδικής κατεύθυνσης της Samsung λειτουργούν με την τεχνολογία Dolby Atmos®, δημιουργώντας έναν πολυδιάστατο θόλο ήχου που σε περιβάλλει σε μια πραγματικά έντονη ηχητική εμπειρία.
Now Brief
Μείνετε ενημερωμένοι ακόμα κι όταν η τηλεόραση είναι κλειστή. Η καθημερινή σας οθόνη ενημέρωσης χρησιμοποιεί widgets για να σας δείχνει με μια ματιά ό,τι έχει σημασία, όπως τον καιρό, το ημερήσιο πρόγραμμα, υπενθυμίσεις και ενημερώσεις από το smart home. Ενεργοποιείται με φωνητική εντολή στις υποστηριζόμενες γλώσσες (δεν υποστηρίζονται τα ελληνικά) ή όταν πλησιάζετε την τηλεόρασή σας και σας παρέχει πληροφορίες ακριβώς τη στιγμή που τις χρειάζεστε.
One UI Tizen
Το One UI Tizen προσφέρει μια εξατομικευμένη εμπειρία οθόνης. Το Samsung Tizen OS προσφέρει όλες τις τελευταίες λειτουργίες Samsung. Η εμπειρία σου είναι προστατευμένη, με το Samsung Knox σε όλες τις συμβατές συσκευές SmartThings. Επίσης, το One UI Tizen υποστηρίζει αναβαθμίσεις Tizen OS για έως 7 χρόνια (απαιτείται λογαριασμός Samsung, το περιεχόμενο και οι υπηρεσίες ενδέχεται να διαφέρουν ανά χώρα και υπόκεινται σε αλλαγή χωρίς ειδοποίηση, οι αναβαθμίσεις του Tizen OS θα υποστηρίζονται για έως 7 χρόνια, ξεκινώντας από το 2026 και για προϊόντα που κυκλοφορούν το έτος 2026, η αναβάθμιση δεν καλύπτει απόδοση που σχετίζεται με το υλικό, τις λειτουργίες ή την ανθεκτικότητα).
Το απόρρητό σου. Ασφαλές. Samsung Knox Security
Το απόρρητό σου είναι προστατευμένο στις τηλεοράσεις Samsung. Τα ευαίσθητα δεδομένα σου, όπως τα PIN ή οι κωδικοί πρόσβασης, προστατεύονται από πολλαπλά επίπεδα. Επιπλέον, το Samsung Knox Security προστατεύει τις οικιακές IoT συσκευές που είναι συνδεδεμένες στην τηλεόρασή σου και εμποδίζει αυτόματα την εκτέλεση μη εξουσιοδοτημένων κακόβουλων εφαρμογών ή την πρόσβαση σε ιστοτόπους phishing. Επίσης, η ομάδα ασφάλειας της Samsung διατηρεί την τηλεόρασή σου ασφαλή, με συνεχείς ενημερώσεις.
* Το Secured by Knox ισχύει για τηλεοράσεις Samsung που υποστηρίζουν το Tizen, που κυκλοφόρησε το 2015. * Απαιτείται η τελευταία ενημέρωση λογισμικού.
SmartThings. Εύκολη σύνδεση και διαχείριση όλων των συμβατών Smart συσκευών του σπιτιού
Με ενσωματωμένο Smart Hub, η τηλεόρασή σου μπορεί να συνδεθεί σε έξυπνες συμβατές συσκευές και να τις ελέγξει, ακόμη και όσες απαιτούν συμβατότητα Matter και HCA. Μπορείς επίσης να λαμβάνεις ειδοποιήσεις για τις συσκευές σου απευθείας μέσα από την οθόνη σου — όπως μια Προβολή Χάρτη 3D που εμφανίζει ολόκληρο το σύστημα του smart σπιτιού σου με μια ματιά.
Γενικά χαρακτηριστικά
| DLNA | Yποστηρίζεται |
| Smart TV | NAI |
| Ανάλυση | 3840 x 2160 |
| Βάρος με Βάση (kg) | 13.4 |
| Διαστάσεις με βάση (ΠxΥxΒ mm) | 1225.7 x 764.4 x 235.3 |
| Διαστάσεις χωρίς Βάση (ΠxΥxΒ mm) | 1225.7 x 705.6 x 33.9 |
| Εγγύηση Προμηθευτή | 2 έτη |
| Επεξεργαστής | NQ4 AI Gen 3 Processor |
| Ισχύς Ηχείων (Watt) | 20W/2.0 ch |
| Συνδέσεις | 4 x HDMI, 2 x USB |
| Σύστημα Βελτίωσης Εικόνας | AI Optimized, AI Customization |
| Σύστημα Ήχου | Dolby Atmos |
| Συχνότητα (Hz) | 120Hz |
| Τηλεοπτικός Δέκτης | DVB-S/S2/C/T/T2 |
| Υποστήριξη Vesa | 300 x 200 |
| Gaming TV | Ναι |
| Smart Λειτουργικό | TIZEN |
| Ανάλυση Οθόνης | Ultra HD 4K |
| Διαγώνιος Οθόνης (Ίντσες) | 55" |
| Ενεργειακή Κλάση | F |
| Κατανάλωση (Watt) | 75 |
| Τεχνολογία Panel | OLED |
